Skoro každá slečna má propíchli ušní lalůčky, které byly nastřeleny speciální pistoli na piercing. Přesvědčení otom, že rodiče se snažili dát svému dítěti to nejlepší, konzervatismus a nedostatek znalostí vedou ktomu, že někteří lidí doposud upřednostňují nastřelování propíchnutí pomoci piercingové jehly. Proč byste měli vybrat jehlu a několik důvodů pro rodiče, proč nepospíchat spiercingem uší jejich malých dětí přečtěte dál.

Řekneme pistoli NE, protože:

  1. Pistole na nastřelování náušnic nemá jehlu, propich se uskutečňuje samotnou náušnici, která se nasazuje do pistole. To znamená, že vkůži se nevytváří rovná dírka, ale kůže se roztahuje a protrhává se tlakem. Nová dírka po propichu jehlou má rovné jemné okraje, kůže okolo se netraumatizuje. Vpřípadě pistole dírka je potrhaná, a to znamená, že je třeba hojit nejen místo propichu ale i mikroporanění vedle.
  2. Náušnice do pistole jsou obyčejné, vlepším případě z chirurgické oceli, ale často zhliníku nebo mosazu, což nejsou materiály vhodné pro prvotní propíchniutí, protože mohou vyvolávat alergické reakce a tím komplikovat hojení. Při propíchnutí jehlou vprofesionálním pierctingovém studiu používají se materiály jako titan a PTFE (bioplast), které jsou hypoalergické, umožňují rychlé a bezproblémové hojení (podrobněji čtete tady)
  3. Některé pistole mají plastové součásti, což překáží jejich sterilizaci. Tak že pracovnici středisek, kde se to používá, mají možnost jen dezinfikovat pistoli, která sice zneškodňuje hodně mikroorganismů, však nezachrání Vás proti některým vírům, plísním a sporám.
  4. V některých salonech se pistolí propichují také chrupavky, což je rozdrcuje a tím znesnadňuje hojení, může vést ke vzniku keloidů.

Takže chcete-li aby piercing proběhl maximálně bezbolestně, bezpečně a co nejméně traumatizoval Vaši kůži, vybírejte piercing sterilními jednorázovými jehlami.

A teď pár slov pro rodiče, kteří chtějí svým dětem nechat propíchnout lalůčky.

Hodně rodičů si přejí nechat propíchnout uši svým dětem. Abych pochopila, proč to chtějí, přečetla jsem několik článků ktomuto tématu. Nejpopulárnější důvody, proč to chtějí: „chci, aby moje dcera byla ještě krásnější", „když to uděláme vmenším věku, pak si na tu bolest nevzpomene", „všichni to tak dělají". Poslední důvod ani nekomentují. Co se týká prvního, musím říct, že děti jsou krásné i bez propíchlých lalůčků. Ale pokud se zdrží, vyjádření svého vlastního názorů, uvedu alespoň jeden logický důvod, proč stím nepospíchat. Dětí jsou velmi aktivní, málo kontrolují své vlastní pohyby a pro ně je zřejmosti sahat po všem novém. Teď mohou hrát vpískovišti a ihned si chytnout ucho špinavými rukami, což je přímou cestou kinfikování čerstvého propíchu. Během hry si mohou neúmyslně vytrhnout náušnici. Co se týká názoru, že na bolest si pak nevzpomenou, to je možné, ale to neznamená, že vtuto chvíli ji nebudou cítit. Malé dítě ještě vůbec nebo skoro neví, co je bolest, tak že propíchnutí lalůčků bude pro ně jednou znejsilnějších a bezdůvodných bolestí, které zažije během svého krátkého života. Zvlastní zkušenosti můžu říct, že propich prvního ucha, až do okamžiku samotného propíchu, probíhá bez problémů, ale to dát náušnici do druhého je skoro nemožné, dítě pláče a chce utéct, rodiče se snaží jej udržet a uklidnit, piercer…. si chce zabít) Proto doporučuji dát možnost Vašemu potomku přijít do piercingového studia, až to bude chtít sám. Vy ani si nemůžete představit, jak moc to bude chtít v12-14 let, bude připraven vydržet jakoukoliv bolest, jen aby by měl módní šperk.

https://plus.google.com/116216133539652251584/posts/1hTstchttj4

0
Populární články
Objednat se teď